Hakkımızda

 

 

Light Life Hakkında


Ligth Life Açılış

Lightlife Beslenme ve Diyet Merkezi, Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından 14.08.08 tarihinde kokteyilli açılış töreniyle hizmete başlamıştır. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik eğitimi alarak Mağusa’da önemli bir yatırıma imza atan Zaliha Kiraz, “Sağlıklı Beslenme Yaşam Tarzınız Olsun” sloganını hedef alarak iş hayatına adımını atmıştır.

Mustafa Kemal Bulvarı Yaşam Hastanesi yanında yer alan Light Life Beslenme ve Diyet Merkezi’nde kişiye özel beslenme danışmanlığından, şişmanlık, kolesterol, ergenlik dönemi, hamilelik, menopoz, ve hastalıklarda diyet tedavisi hizmet verilirken,  ayrıca toplu beslenme, kurumlar için aylık ve yıllık menü planlaması da yapılmaktadır. 

Diyet tedavisinin yanısıra bütün dünyada devrim olarak tanımlanan   Power Plate ve Miha Bodytec teknolojilerini spor eğitmeni eşliğine merkezimizde sizlere sunmaktayız.


Dyt Zaliha Kiraz Kimdir?

05.03.1986 yılında Mağusa’da doğan Zaliha Kiraz lisans eğitimini 2008 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamıştır.  Eğitim süresince Başkent Üniversite Hastanesi yetişkin beslenmesi, Ankara Dışkapı SSK Hastanesinde çocuk beslenmesi, Aselsan’da kurum beslenmesi ve Güven Hastanesinde elektif stajlarını tamamlamıştır. Bitirme tezi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde liselerinde eğitim alan kız çocuklarında beden kitle indeksine yeme davranışı ve besin arzulamanın etkisi konulu çalışma yapmıştır. 

Kıbrıs Diyetisyenler Birliği üyesi olan diyetisyen Zaliha Kiraz, bugün 2008 yılında kurduğu Light Life Beslenme ve Diyet Merkezinde, ekip arkadaşları ile beraber kilo verme ve kilo alma, hamilelik ve emziklilik döneminde beslenme, çocukluk ve adölesan (genç) döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, kurum diyetisyenliği, yeme davranış bozukluğunda beslenme ve davranış tedavisi üzerine hizmet vermektedir. Alanı ile ilgili birçok sertifika programlarına, kongre ve konferanslara katılmaktadır. Bireye ve topluma, sağlıklı ve bilinçli beslenme alışkanlıklarını benimsetilmesi, beslenme kalitesinin arttırılması, bireyin ve toplumun sağlığının korunmasını, iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak adına sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı olmasını birçok dergi, internet sitelerinde yazılar yazarak, televizyon programlarında konuşmalar gerçekleştirerek vurgulamaktadır.

Kurumsal beslenme alanında Lefkoşa'da Pamuk Şekerim, Mağusa'da Mini Land Kreşine aylık menü planlayarak çocukların küçük yaştan sağlıklı beslenme ve alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunmaktadır.

Yazar olarak Nort Cyprus UK gazetesine, Kıbrıs Gazetesine, Mesarya Dergisine, Haberhavadis internet sitesine düzenli yazılar yazarak toplumun beslenme alışkanlığı konularında bilinçlenmesine katkıda bulunmaktadır.